Motinos pienas
Motinos pienas
Žindymas – tai daug daugiau negu maitinimas. Tai būdas vaikui užtikrinti emocinį jaukumą ir saugumą. Motinos pienas – unikalus, jame yra visų maistingųjų medžiagų, kurios reikalingos kūdikiui augti ir vystytis. Be to, jos užtikrina natūralią apsaugą nuo infekcijų. Dauguma kūdikių išvengia peršalimų ir kitų infekcijų, kol yra žindomi.
Jeigu šeimoje yra į alergiją linkusių žmonių, žindymas gali būti pranašumas. Po maždaug savaitės žindymo motinos pieną reikėtų papildyti vitamino D lašiukais. Vitaminas D padeda kūnui pasisavinti kalcį, kuris reikalingas skeleto ir dantų struktūrai. Motinos pieno ir vitamino D lašiukų visiškai pakanka pirmuosius 4–6 gyvenimo mėnesius.
Kiek kūdikis turėtų suvalgyti?
Visi vaikai skirtingi, jų apetitas taip pat. Nėra jokių taisyklių, kaip dažnai ir kiek kūdikis turėtų valgyti. Stebėkite vaiko poreikius ir leiskite jam pačiam atrasti savo valgymo režimą. Ar kūdikis nori valgyti penkis ar dvidešimt penkis kartus per dieną – tai vienodai normalu. Kol Jūsų vaikutis patenkintas ir jo svoris auga, nėra reikalo nerimauti. Dažniausiai po kelių mėnesių dauguma kūdikių jau turi savo režimą ir užsinori valgyti nustatytu laiku. Įprastai valgoma kas 3–5 val., tačiau kartais režimas gali šiek tiek kisti. Maži vaikai dar nėra išmokę persivalgyti. Taigi maitinkite vaiką, kai jis atrodo alkanas, net jeigu po paskutinio maitinimo praėjo nedaug laiko.
Kada nutraukti naktinį maitinimą?
Dauguma kūdikių naktį išalksta, todėl naktį vaiką reikia vieną kartą pamaitinti. Kai kurie kūdikiai būna tokie alkani, kad juos maitinti naktį tenka du kartus. Dauguma kūdikių nuo 3–4 mėnesio išmiega visą naktį, tačiau toli gražu ne visi. Ar kūdikis miegos visą naktį nepabusdamas, gali priklausyti ir nuo to, kiek mažylis suvalgė prieš miegą. Pilnas pilvukas dažniausiai reiškia ilgą, nepertraukiamą nakties miegą. Didžioji dauguma mažylių liaujasi valgę naktį nuo maždaug 6 mėnesių amžiaus.