Kūdikio buteliukas
Maitinimas iš buteliuko
Maitinti kūdikį motinos pienu arba jo pakaitalu iš buteliuko gali būti tikras iššūkis. Kai kurie kūdikiai iš viso nemėgsta buteliuko, todėl tokiais atvejais gali tekti, pvz., maitinti šaukšteliu, girdyti iš puodelio su snapeliu arba iš paprasto puodelio. Šiandien gaminami labai įvairūs buteliukai. Reikėtų paieškoti informacijos apie buteliukus ir žindukus, kurie geriausiai tiktų Jūsų mažyliui.
Maitinimas motinos pieno iš buteliuko
Jeigu dėl kokių nors priežasčių norite maitinti savo pienu iš buteliuko, pieną galite tiesiog nutraukti. Higiena labai svarbi. Nutraukite pieną švariomis rankomis arba naudokite pieno traukiklį. Laikykite pieną švariame inde. Nutrauktą pieną galima laikyti šaldytuve iki trijų parų. Nutrauktą pieną taip pat galima užšaldyti. Apie pieno nutraukimą daugiau skaitykite 1177 psl.
Jeigu ketinate vaikui duoti savo pieno tik kartais, svarbu apgalvoti, iš kokio buteliuko maitinsite. Buteliukas su žinduku, kurio labai didelė skylutė, gali trikdyti žindymą krūtimi, nes vaikas gali aptingti, jeigu iš buteliuko pienas teka per greitai.
Maitinimas motinos pieno pakaitalu iš buteliuko
Visada pasitarkite su vietos vaiko priežiūros centro specialistais prieš duodama pradinio maitinimo arba primaitinimo mišinuką.
Labai svarbu, kad pradinio maitinimo arba primaitinimo mišinuką sumaišytumėte teisingai. Jeigu buteliukas netinkamai išvalytas arba mišinukui naudojamas nepakankamai šiltas vanduo, gali atsirasti Jūsų kūdikiui pavojingų bakterijų. Kaip maišyti „BabySemp“ mišinukus, sužinosite peržiūrėję specialiai parengtus vaizdo įrašus.
Kaip maitinti iš buteliuko?
1. Patogiai atsisėskite arba atsigulkite.
2. Naudokite švarų buteliuką su žinduku. Žinduko skylutė neturėtų būti per didelė, kad pieno pakaitalas arba motinos pienas netekėtų per greitai, tačiau skylutė neturėtų būti ir per maža, nes maistas tekės per lėtai. Dėl per mažos žinduko skylutės kūdikis gali pavargti ir nebeįstengti valgyti. Taip jis negaus visų reikalingų maisto medžiagų. Vienas maitinimas turėtų trukti maždaug 10–20 min.
3. Priglauskite vaikutį arčiau savęs, kad jis jaustų Jūsų odos šilumą. Kūdikio galva tegu lieka šiek tiek aukščiau. Jeigu laikote kūdikio galvą ant rankos, galite naudoti pagalvę kaip atramą, kad išvengtumėte per didelio svorio, tenkančio rankai ir pečiui.
4. Prieš pasiūlydama buteliuką, palaukite, kol vaikas išsižios. Lėtai braukite žinduku išilgai mažylio burnytės, kol pastebėsite, kad mažylis pats ieško žinduko ir žiojasi. Tada įkiškite žinduką į kūdikio burnytę.
5. Kad vaikui būtų patogu žįsti, jo lūpos turi visiškai apglėbti buteliuko žinduką. Kūdikio lūpų krašteliai gali būti truputį pražioti.
6. Laikykite buteliuką tiesiai, kad mišinukas arba motinos pienas galėtų laisvai tekėti. Taip kūdikis nepriris daug oro.
7. Pasimėgaukite ypatinga artumo akimirka.
8. Leiskite kūdikiui pačiam nustatyti ritmą. Kai kurie kūdikiai valgo lėtai, kai kurie – greičiau. Taip pat leiskite kūdikiui nuspręsti, kiek pieno jam reikia. Jūsų kūdikis, nusukdamas galvytę į šoną, aiškiai parodys, kad metas baigti maitinimą. Niekada neverskite kūdikio suvalgyti viską ir visada likučius išpilkite lauk.
9. Jei reikia, padėkite kūdikiui atsirūgti.
Jaunesni nei 1 metų mažyliai puikiai gali patys reguliuoti, kiek maisto jie nori suvalgyti. Sumaitinus per daug pieno mišinuko arba motinos pieno iš buteliuko, vaikui gali pradėti skaudėti pilvą. Leiskite kūdikiui pačiam parodyti, kad jis yra alkanas, ir leiskite jam valgyti tiek, kiek norisi. Jeigu Jums atrodo, kad mažylis valgo nepakankamai, susisiekite su vaiko priežiūros centru.